آچیکو با یک کیت آزمایش مقرون به صرفه کوید-19، با نام رمز گلومنت ، پیشرفتی را در این زمینه اعلام می کند و به کمک شرکت مالکیت معنوی استرالیا ، حق ثبت اختراع موقت این فناوری را ثبت کرده است. آچیکو در ازای دریافت حق امتیاز و مشاوره فنی از حقوق انحصاری تجاری برخوردار است.

این کیت در اطراف آپتامرهای DNA و نانوذرات طلا جمع شده و با نمونه بزاق ترکیب می شود.

بعد از گذشت سالهای متمادی ، پروژه ها و مقالاتی در مورد ترکیبات( زیستی_ نانوذرات) ، ما اکنون در حال بررسی مطالعاتی درباره اتصال و فعال سازی بیوپیوندهای نانوذرات-آپتامر هستیم. آنچه که در آپتامرها مورد توجه ما قرار می گیرد مقاومت شیمیایی آنها است. 


ویژگی اصلی این روش زمان و هزینه کم آن است.

این شرکت معتقد است که  این تکنولوژی نقش بسیار مهمی در حل مشکل جهانی با این بیماری همه گیر دارد.   گلومنت دارای چندین تمایز و مزیت نسبت به کیت های تست PCR ، RT-PCR ، LAMP ، آنتی ژن و آنتی بادی است که هم اکنون همه آنها در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرند. 

 هزینه احتمالی مواد مورد نیاز گلومت ممکن است کمتر از 1.00 دلار باشد و در صورت تولید انبوه ،  به تنها چند سنت کاهش یابد. این امر امکان تعبیه آزمایش در برنامه های روزمره فراتر از رویکردهای شناخته شده را فراهم می کند.


"همه گیری Covid-19 تأثیر زیادی در سراسر جهان داشته است. برای پاسخگویی موثر ، یک تشخیص دقیق و سریع مورد نیاز است. فن آوری های آزمایش فعلی پیرامون PCR ، آنتی ژن و آزمایش آنتی بادی مشکلاتی از جمله هزینه بالای آزمایش PCR و مشکلات اطمینان در آزمایش آنتی ژن وجود دارد. "


دکتر عبدالله قیوم ، اپیدمیولوژیست ، آژانس نظارت بر بیمارستان ریاو ، اندونزی گفت : هزینه کم و موثر بودن از عناصر اصلی پاسخگویی به بیماری همه گیر است. اکنون به تحقیق در روش های جایگزین نیاز است.

آزمایش های بالینی قرار است به زودی آغاز شود. اگر آزمایش ها موفقیت آمیز باشد ، تولید مقیاس بزرگتر کیت آزمایش با توجه به در دسترس بودن منابع قبل از پایان سال 2020 آغاز می شود. در حال حاضر ، این شرکت تولید کننده و همچنین توزیع کننده را انتخاب می کند.