اخبار فناوری


نانوحباب‌های زیستی، امیدی نو برای بیماران مبتلا به سرطان ریه

نانوحباب‌های زیستی، امیدی نو برای بیماران مبتلا به سرطان ریه

محققان با استفاده از نانوحباب‌های زیستی موسوم به اگزوزوم، سامانه استنشاقی جدیدی برای حمل داروی ضدسرطان ریه ساخته‌اند که در آزمایش‌های اولیه روی موش‌ها نتایج بسیار امیدوارکننده‌ای به دنبال داشته است.مزیت این روش جدید نسبت به روش‌های قبلی، عدم نفوذ به بافت و سمیت بالقوه آنها در درازمدت است.این روش می‌تواند راه را برای درمان موثرتر و عوارض جانبی کمتر سرطان ریه در آینده هموار کند.

افزایش ۲.۵ برابری تولید حوضچه‌های پرورش آبزیان

افزایش ۲.۵ برابری تولید حوضچه‌های پرورش آبزیان

وزیر جهاد کشاورزی از افزایش 2.5 برابری تولید حوضچه‌های پرورش آبزیان با استفاده از طراحی جدید مبتنی بر نانوتکنولوژی خبر داد.در این طرح، تزریق اکسیژن به مخازن پرورش آبزیان با استفاده از روش‌های نانوتکنولوژی انجام می‌شود که منجر به افزایش 2.5 برابری تولید شده است.

«تریبون نانو و صنعت ۱۴۰۲» ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند به صورت آنلاین برگزار میشود.

«تریبون نانو و صنعت ۱۴۰۲» ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند به صورت آنلاین برگزار میشود.

در راستای ترویج صنعتی فناوریهای نانو و میکرو، «تریبون نانو و صنعت» با هدف معرفی توانمندی های صنعتی دانش بنیان فناوری نانو ایران در حوزه های مختلف و ارتباط و آشنایی علاقمندان با محصولات نانو و فعالان این حوزه با حمایت ستاد توسعه فناوریهای نانو و میکرو، همکاری شرکتهای فناوری نانو و دانش بنیان و ارائه مدیران، متخصصان، صنعتگران و فناوران با رویکرد تجاری و صنعتی برگزار میشود.

تکنولوژی های استراتژیک برای سرمایه گذاری در سال 2023

تکنولوژی های استراتژیک برای سرمایه گذاری در سال 2023

در این نوشتار تلاش شده است به برخی تکنولوژی های نوظهوری که شما به عنوان مدیر یک کسب و کار می­توانید از آنها برای بهبود عملکرد سازمان­تان استفاده کنید, پرداخته شود و توضیحات درمورد کاربردها و افق دید هرکدام از این تکنولوژی ها برای شما ترسیم شود.

رویداد رینکست

رویداد رینکست

رینکست یکی از برنامه‌های حمایتی کارگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌نانو است که تسهیلات مادی و حمایت‌های معنوی را به صاحبان صنایع ارائه می‌کند تا ریسک ورود به حوزه نانو به طور ویژه در فرایند تحقیق و توسعه برایشان کاهش پیدا کند.

فراخوان پذیرش تیم های استارتاپی در برنامه شتابدهی تدبیر

فراخوان پذیرش تیم های استارتاپی در برنامه شتابدهی تدبیر

برنامه شتابدهی ((شتابدهنده تدبیر)) در راستای شتابدهی استارتاپ‌های حوزه خوراک‌ دام و صنایع غذایی با هدف حل چالش‌های صنعت به وسیله کارافرینان داخلی برگزار می‌شود.تیم‌های پذیرفته شده در‌ این دوره می‌توانند با بهره‌گیری از سرمایه نقدی، خدمات آموزشی، مشاوره و منتورشیپ با اتصال به شبکه فعالان حوزه صنایع خوراک دام و صنایع غذایی کشور، از این برنامه به عنوان بستری برای توسعه فناوری و نوآوری استفاده کنند.

هلدینگ سرمایه گذاری برسام تِک در سال 1399 با هدف سرمایه گذاری در طرح های فناورانه و شرکت های خلاق که در زمینه فناوری های NBIC فعالیت می کنند و در این مسیر نیازمند تامین سرمایه و مدیرت کسب و کار هستند، تاسیس شد. برسام اعتقاد دارد در آینده ای نه چندان دور، مجموعه های موفقی ازبطن همکاری‎های مشترک با فناوران و شرکت‌های دانش بنیان متولد خواهد شد که در عرصه داخلی و بین المللی می‌توانند سهم بسزایی در گسترش اقتصاد دانش بنیان داشته باشند.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...