دیگر فرقی نمی‌کند که ساکن یکی از استان‌های خوزستان، هرمزگان یا سیستان و بلوچستان باشید یا در قلب پایتخت زندگی کنید.

چند سالی است که موضوع ریزگردها یکی از اصل‌ترین دغدغه‌هایی است که همه ما در سراسر ایران با آن درگیر هستیم. اما تا آن زمان نمی‌توان دست روی دست گذاشت و هوایی را تنفس کرد که به شدت برای سلامتی مضر بوده و در طول زمان کیفیت زندگی انسان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در این بین، شرکت دانش بنیان پنتا پلاسما با بکارگیری راکتور پلاسمایی در فرایند تصفیه هوا بسیاری از مشکلات مربوط به تصفیه و ضد عفونی هوا را برطرف نموده است.

 دستگاه‌ تصفیه و ضدعفونی کننده هوا پنتا پلاسما، دستگاهی مطمئن برای پاکسازی هوا و موثرترین راه حل برای حل مشکل ریزگردهاست. این دستگاه با تخریب پاتوژن‌های موجود در هوا از جمله تخریب باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، میکروب‌ها، حذف بوهای نامطبوع، حذف گرد و غبار و کنترل آسم و آلرژی‌ توانسته است نسبت به دیگر شرکت های ارائه کننده دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا پیشی بگیرد. چرا که هر دستگاه تصفیه هوایی امکان و قدرت حذف ریزگردها را ندارد.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات فناورانه شرکت دانش بنیان پنتا پلاسما مورد تایید وزارت بهداشت، می توانید بر روی لینک  خرید دستگاه تصفیه هوا  کلیک نمایید.

حذف ریزگردها با فیلتر پلاسمای موجود در دستگاه تصفیه هوا پنتا

شاید هر تولید کننده دستگاه تصفیه هوایی این ادعا را داشته باشد که دستگاه تولیدی او قادر به حذف هر نوع آلاینده اعم از ریزگردهاست. اکثر برندهای موجود در بازار از فرآیند فیلتراسیون مکانیکی برای حذف گرد و غبار استفاده می­کنند اما واقعیت این است که کمتر دستگاهی وجود دارد که از فناوری فیلتراسیون پلاسمایی برای این کار استفاده کند.

فیلتراسیون پلاسمایی به معنی قدرت دستگاه در مکش هوای محیط به داخل و عبور دادن آن از فیلترهایی است که قدرت حذف ریزترین آلاینده‌های محیطی را دارند. یعنی دستگاه تصفیه هوا به جای اینکه فقط از فیلتر هپا، G4 یا کربن؛ آلودگی‌ها یا بوی بد را از بین ببرد، قادر است به صورت الکترونیکی هوای محیط را تصفیه و پاک سازی کند.

شما می توانید از طریق لینک  بهترین برند دستگاه تصفیه هوا  مقایسه ای بین شرکت های ارائه دهنده تصفیه هوا داشته باشید و بیشتر با انواع دستگاه تصفیه هوا آشنا شوید.

فیلتر پلاسما، راندمان بالاتر در حذف ذرات گرد و غبار

مهم‌ترین مزیت دستگاه تصفیه هوای پنتا پلاسما همین فیلتر پلاسمای آن است. وظیفه فیلترپلاسما پاک کردن هوا از ذرات گرد و غبار است. وجود این فیلتر خاص در دستگاه باعث می‌شود که فشار از روی فیلترهای هپا و کربن برداشته شود. یعنی بار اصلی کار تصفیه هوا و حذف ریزگردها بر عهده این فیلتر است و فیلترهای دیگر می‌توانند با فشار کاری کمتر و راندمان بالاتری به وظایف دیگری نظیر تخریب ساختار ویروس‌ها و حذف بو بپردازند.

فشار کاری کمتر، مصرف انرژی کمتر (تکنولوژی برتر هزینه کمتر)

فیلتر پلاسما در نخستین قدم فرآیند حذف ریزگردها از هوای محیط قرار دارد. یعنی ابتدا هوا از فیلتر پلاسما عبور داده می‌شود در این مرحله حذف ویروس‌ها، باکتری، آلرژن­ها، ذرات آلاینده و بخشی از بوی بد به دست فیلتری مانند کربن سپرده می‌شود. بنابراین بار اصلی کار و سبک کردن هوا بر عهده فیلتر پلاسما است. این تقسیم وظایف باعث می‌شود هر فیلتر با فشار کاری متعادلی کار کند و فقط وظایف مربوط به خود را انجام دهد. به این ترتیب مصرف انرژی دستگاه کاهش پیدا کرده و عمر مفید آن بالاتر می‌رود. در سیستم تصفیه و ضدعفونی هوای پنتا پلاسما ما با افزایش عمر فیلترها و نهایتاً کاهش هزینه­های مشتریان عزیز مواجه­ایم.

امکان احیای فیلتر پلاسما

وقتی دستگاهی که به فیلتر پلاسما مجهز نیست در محیطی پر از ریزگرد کار کند به تدریج از گرد و خاک اشباع می‌شود. یعنی لازم است این فیلتر پس از مدتی دوباره پاک سازی و احیا شود تا قادر باشد به کار خود ادامه دهد. فرآیند پاک سازی و احیای فیلتر هپا پرهزینه است. ضمن آنکه در بهترین حالت فقط بین 30 تا 40 درصد آن را می‌توان احیا کرد. در بهترین حالت؛ فیلتر هپا باید تعویض گردد تا بتواند راندمان قبل را داشته باشد. اما فیلتر پلاسما به راحتی احیا می‌شود، تنها به سرویس ساده­ای نیاز دارد و این خبر خوبی برای کسانی است که می‌خواهند مدت طولانی از یک دستگاه استفاده کنند و همواره نگران مسئله تعمیر و نگهداری دستگاه خود هستند.

وسعت فضایی که دستگاه تصفیه هوای پنتا پلاسما پوشش می‌دهد.

وقتی هدف حذف حداکثری ریزگردها از محیط است، موضوع وسعت محیط قابل پوشش دهی دستگاه در اولویت قرار می‌گیرد. یعنی حالا قرار نیست دستگاه فقط هوا را کمی بهتر کند، بلکه قرار است هوای محیط را برای تنفس عادی آماده کند. دستگاه تصفیه هوای پنتاپلاسما قادر است نسبت به درخواست و فضای مشتریان محترم؛ تصفیه هوای فضای تحت پوشش را انجام دهد. یعنی قادر است هوا را مکش کرده و فرآیند تصفیه و بازپس دهی آن را انجام دهد. پس شاید یکی از این دستگاه‌ها برای یک واحد آپارتمان کافی باشد.همچنین در کنار دستگاه تصفیه هوا خانگی پنتا می توانید دستگاه تصفیه هوا با فضای تحت پوشش بالاتری را از طریق لینک  دستگاه تصفیه هوا صنعتی  انتخاب نمایید.

خاطرنشان می شود پنتاپلاسما یک شرکت دانش بنیان است که در حال حاضر به طور تخصصی در زمینه تولید تکنولوژی‌های جدید در صنعت آب و هوا فعالیت می‌کند. بنابراین محصولات تولیدی این شرکت همگی در ایران طراحی و تولید می‌شوند و تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها به طور کامل مطابق با شرایط آب و هوایی همین کشور است. استفاده از بهترین مواد اولیه در ساخت محصولات و ارائه خدمات پس از فروش تنها بخشی از مزیت‌های خرید کردن از پنتا پلاسماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید یک دستگاه تصفیه هوای مناسب می‌توانید از طریق تماس با ما پیام و درخواست خود را قرار دهید.