شرکت دانش‌پژوهان صنعت نانو غشاهای سرامیکی نانوساختار تولید می کند که برای صنایع مختلف به‌ویژه در حوزه تصفیه آب و پساب، صنایع معدنی و صنایع متعدد کاربردهای فراوانی دارد.

این شرکت بر روی تصفیه آب و تصفیه و باز چرخانی پساب های صنعتی متمرکز شده که در شرایط فعلی دنیا، بحث خشک‌سالی و کمبود آب، این کاربرد می‌تونید بسیار استراتژیک و کلیدی باشد باشد.

در سال‌های اخیر شرکت علاوه‌بر تولید دستگاه‌های تصفیه آب شرب در مقیاس خانگی و گالن های بحران بر روی ساخت دستگاه‌های تصفیه آب شرب در مقیاس های بالا، برای کاربرد در  مناطق روستایی و مناطق دورافتاده کشور که دسترسی به آب تصفیه‌شده برای آنها مقدور نیست متمرکز شده‌است.

 با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو و دفتر همکاری‌های توسعه و پیشرفت ریاست‌جمهوری، دستگاهی با ظرفیت 15 هزار لیتر در روز طراحی و ساخته‌شده و در یکی از روستاهای منطقه دشتیاری چابهار در استان سیستان‌وبلوچستان نصب و راه‌اندازی شده است.

 در اینجا باید از مسئولین آبفای چابهار بسیار تشکر کنیم به خاطره زحمات شبانه‌روزی که برای شبکه آب‌رسانی به طول بیش‌از۱۳۰۰ کیلومتر انجام شده تا بتوانند آب را به تک‌به‌تک روستاهای منطقه برساند.

نکته قابل توجه در مورد این شبکه آبرسانی این است که برای مصرف شرب و پخت و پز باید یک مرحله نهایی تصفیه بر روی آب انجام شود که با توجه به ویژگی های دستگاه تصفیه آب دانش پژوهان این کار به خوبی انجام میشود و آب شربی سالم و عاری از هرگونه کدورت، بار میکروبی، آلودگی و عوامل بیماری زا در اختیار مردم قرار می دهد.

ما از تمام خیرین و نهاد های دولتی و غیر دولتی درخواست داریم که ما را در این مسیر هم به صورت مادی و هم معنوی همراهی کنند.

از شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر برسام تِک نهایت تشکر را داریم به خاطر سرمایه‌گذاری که در شرکت دانش پژوهان انجام دادند و این شرکت با داشتن چنین خط تولیدی توانمندی رفع نیاز های داخل کشور در زمینه تصفیه آب و تصفیه پساب های صنعتی و همچنین صادرت این مصولات را دارد.