در مقاله پیشین با عنوان بازار جهانی دستگاه های تصفیه هوا به بررسی بازار جهانی این صنعت و معرفی شرکت های فعال در این حوزه پرداختیم. برخی از شرکت ­های فعال در حوزه تصفیه کننده های هوا ازلحاظ تکنولوژی و حجم بازار نسبت به سایر رقبا در جایگاه بالاتری قرار دارند. در این مقاله به معرفی این شرکت ­ها می ‌پردازیم.

شرکت Honeywell International 

شرکت Honeywell در سال 1906 توسط مارک هانی ­ول تأسیس شد. تعداد کارکنان این شرکت در حدود 130000 نفر است که در حدود 58000 نفر از آن ‌ها در ایالات متحده اشتغال دارند. دفتر مرکزی این شرکت در موریس تاون نیوجرسی قرار دارد.

این شرکت تولید انواع مختلفی از محصولات تجاری و مصرفی، خدمات مهندسی و تجهیزات سیستم ‌های شناسایی خودکار را برای طیف گسترده‌ای از مشتریان، مصرف‌کنندگان خصوصی، شرکت‌های بزرگ و دولت ‌ها ارائه می ‌دهد.

کمپانی هانی­ ول جهت برطرف کردن چالش ‌های بزرگ جهان مانند انرژی، امنیت، بهره‌ وری و شهرنشینی گام برداشته و هدف خود را عرضه و فروش محصولات باکیفیت جهت فراهم نمودن محیطی آرام و امن در محل کار و خانه تعریف نموده است. امروزه تقریبا نیمی از درآمد این کمپانی از فروش محصولات مرتبط با بهینه‌ سازی انرژی و تهویه مطبوع، منطبق با هدف این شرکت مبتنی بر داشتن آب‌ و هوایی سالم و زندگی امن است.

دستگاه‌ های تصفیه هوای Honeywell دارای فیلترهای HEPA، دائمی و قابل شستشو هستند. بسیاری نیز حاوی پیش فیلترهای کربن فعال هستند. دستگاه ‌های تصفیه هوا Honeywell در اندازه‌های مختلف از مدل‌های رومیزی گرفته تا برج ­ها یا مدل‌های بزرگ متفاوت است. در سبد محصولات این شرکت تصفیه ‌کننده‌ هایی وجود دارد که برای اتاق ‌های کوچک، متوسط و بزرگ طراحی شده‌اند.

شرکت IQAir

IQAir در سال 1963 توسط برادران Hammes تأسیس شد که یک سیستم فیلتر هوا را برای بخاری ‌های زغال‌ سنگ خانگی در آلمان معرفی کردند تا به کاهش تجمع گردوغبار سیاه روی دیوارهای پشت بخاری ­ها کمک کند.

این شرکت سوئیسی یک شرکت فن‌آور در زمینه کیفیت هوای سوئیسی است که متخصص در زمینه حفاظت در برابر آلاینده ‌های موجود در هوا، توسعه نظارت بر کیفیت هوا و محصولات ضدعفونی‌ کننده هوا است. تعداد کارکنان این شرکت از فوریه 2020، حدود 500 نفر در سراسر جهان است که 150 نفر از آن ‌ها در چین مستقر هستند.  مهم‌ترین بازارهای IQAir آسیا و آمریکای شمالی است.

IQAir طیف گسترده ‌ای از فن‌آوری ‌های حذف ذرات و گاز را در تصفیه‌ کننده‌ های هوا و فیلترهای هوا به کار می‌ گیرد که مهم‌ ترین آن‌ ها فیلترهای Hyper HEPA است. محصولات  این شرکت در حال حاضر عبارت‌ اند از تصفیه ‌کننده ‌های هوا، ضدعفونی‌کننده ‌های هوا مبتنی بر HVAC، ماسک مخصوص هوای آلوده و پلت فرم جهانی اطلاعات کیفیت هوا (AirVisual).

 شرکت Philips

Philips  یک شرکت چندملیتی است که در سال 1891 تأسیس شد و مرکز اصلی آن در شهر آمستردام در کشور هلند است. این شرکت که فعالیت خود را در حوزه روشنایی آغاز کرده بود، امروز در حوزه‌ های دیگر مانند لوازم ‌خانگی و وسایل شخصی، سامانه‌ های پزشکی، لوازم و تجهیزات الکترونیکی حضور گسترده ‌ای در سطح بین ‌المللی دارد. شرکت Philips  به‌ عنوان یکی از شرکت‌ های بزرگ چندملیتی، حدود 122 هزار کارمند در 100 کشور در سطح دنیا دارد.

در بخش محصولات سلامت و پیشگیری، این شرکت به تولید انواع تصفیه‌ کننده‌ های هوا پرداخته است که با توجه به نوآوری و فناوری ‌های به‌کاررفته موفق به فروش بالای این محصولات شده است. شرکتPhilips  در ساخت تصفیه ‌کننده ‌های هوا از فیلترهای HEPA و کربن فعال به ‌صورت ترکیبی استفاده کرده است که منجر به تصفیه 99.9 درصدی آلاینده ­ها و ذرات معلق می‌شود. تصفیه ‌کننده ‌های این شرکت غالبا برای کاربرد خانگی و دفاتر کار طراحی شده است.

شرکت LG

تاریخچه شرکت ال‌جی از زمانی آغاز می‌شود، که Koo in-Hwoi در سال 1958 با ادغام دو شرکت Goldstar و Lucky فعالیت LG را به ‌صورت تخصصی در کره جنوبی آغاز کرد. در آن زمان شرکت گلدستار در حوزه تولیدات الکترونیک فعالیت داشت و کمپانی لاکی در کار ساخت قطعات پلاستیکی به‌ویژه قاب پلاستیکی بود. ادغام این دو کمپانی توسط این هووی، موجب شد ال‌جی به تولیدات خود سروسامان بدهد و محصولات خود را باکیفیتی بهتر ارائه کند. تعداد افرادی که در حال حاضر برای ال‌جی مشغول به کار و فعالیت‌ اند قریب به ۱۴۰هزار نفر می ‌باشند. بزرگ ‌ترین واحد این مجموعه « ال‌جی الکترونیکس  LG Electronics» بیش از 50% از کارمندان شرکت را در اختیار دارد. افراد فعال در این مجموعه 77 هزار نفر هستند .

 محصولات LG عمدتا در حوزه لوازم الکترونیکی، لوازم‌ خانگی، لوازم صوتی و تصویری، سیستم‌ های تهویه مطبوع و دستگاه ‌های تصفیه هوا است. این شرکت در سراسر اروپا، آمریکا، خاورمیانه و آسیا و اقیانوسیه حضور دارد.

دستگاه ‌های تصفیه هوای LG دارای آخرین فناوری ‌های فیلتراسیون است که در این زمینه با شرکت‌ های سرآمد جهان رقابت می‌کند. LG برای ساخت این دستگاه­ها از فیلترهای HEPA بهره جسته است که برای حذف میکرو ارگانیزم‌ها عملکرد بالایی دارد. همچنین از فن‌آوری یونیزه کننده و پیش فیلترهای قابل شستشو در دستگاه ‌های تصفیه‌ کننده استفاده شده است. محصولات تصفیه هوای LG عمدتا برای مصارف خانگی و تجاری از قبیل ادارات طراحی شده است.

پنتا پلاسما

شرکت پیشرو فناور نانو تاو آسیا که از زیرمجموعه های هلدینگ سرمایه گذاری خطر پذیر برسام تک است، با استفاده از فناوری پلاسما موفق به تولید تصفیه کننده های هوا شده است. این تصفیه کننده های هوا که از فناوری نانو بهره جسته اند در ابعاد مختلف و مناسب کاربری های خانگی، تجاری و صنعتی طراحی و تولید شده اند.