بایگانی نوشته‌ها


شاخص‌ های کلیدی عملکرد برای استارتاپ ها

شاخص‌ های کلیدی عملکرد برای استارتاپ ها

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) معیارهایی هستند که به استارتاپ‌ها کمک می‌کنند عملکرد، پیشرفت خود را اندازه‌گیری کنند. آن‌ها می‌توانند به استارتاپ‌ها در تعیین اهداف، پیگیری نتایج، شناسایی نقاط قوت و ضعف و برقراری ارتباط با مشتریان کمک کنند. در این مقاله، برخی از رایج‌ترین و ضروری‌ترین KPI‌ها برای استارتاپ‌ها را بررسی می‌کنیم و مثال هایی از استارتاچ های ایرانی و خارجی خواهیم گفت.

افزایش ۲.۵ برابری تولید حوضچه‌های پرورش آبزیان

افزایش ۲.۵ برابری تولید حوضچه‌های پرورش آبزیان

وزیر جهاد کشاورزی از افزایش 2.5 برابری تولید حوضچه‌های پرورش آبزیان با استفاده از طراحی جدید مبتنی بر نانوتکنولوژی خبر داد.در این طرح، تزریق اکسیژن به مخازن پرورش آبزیان با استفاده از روش‌های نانوتکنولوژی انجام می‌شود که منجر به افزایش 2.5 برابری تولید شده است.

«تریبون نانو و صنعت ۱۴۰۲» ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند به صورت آنلاین برگزار میشود.

«تریبون نانو و صنعت ۱۴۰۲» ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند به صورت آنلاین برگزار میشود.

در راستای ترویج صنعتی فناوریهای نانو و میکرو، «تریبون نانو و صنعت» با هدف معرفی توانمندی های صنعتی دانش بنیان فناوری نانو ایران در حوزه های مختلف و ارتباط و آشنایی علاقمندان با محصولات نانو و فعالان این حوزه با حمایت ستاد توسعه فناوریهای نانو و میکرو، همکاری شرکتهای فناوری نانو و دانش بنیان و ارائه مدیران، متخصصان، صنعتگران و فناوران با رویکرد تجاری و صنعتی برگزار میشود.

قرارداد‌های استارتاپ

قرارداد‌های استارتاپ

استارت‌آپ‌ها به عنوان شرکت‌های نوپا، برای محافظت از حقوق خود و انجام فعالیت‌های قانونی، به تنظیم انواع قراردادهای استارتاپی نیاز دارند.قراردادهای استارتاپی ابزاری ضروری برای موفقیت استارتاپ ها هستند. این قراردادها با ایجاد چارچوبی قانونی برای روابط بین طرفین ذینفع، ریسک ها را کاهش داده، اعتماد و اطمینان را افزایش و جذب سرمایه را تسهیل می کنند.انواع مهم‌ترین قراردادهای استارتاپ عبارت اند از: 1. تفاهم‌نامه بنیان‌گذاران، 2. توافق‌نامه سهامداران (SHA)، 3. قرارداد استخدامی یا قرارداد کار، 4. قرارداد محرمانگی، 5.قرارداد عدم رقابت، 6. قرارداد وستینگ،  7. قرارداد سرمایه گذاری در استارتاپ و  8. قرارداد مشارکت در استارتآپ                                      

زمان مناسب برای ثبت شرکت استارتاپ

زمان مناسب برای ثبت شرکت استارتاپ

بنیانگذاران استارتاپ‌ها در ابتدای مسیر خود با چالش‌های متعددی روبرو هستند. یکی از این چالش‌ها، تصمیم‌گیری در مورد زمان مناسب برای ثبت شرکت است. زمان مناسب برای ثبت شرکت استارتاپی به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک زمان واحد برای همه استارتاپ‌ها تعیین کرد. با این حال، برخی از فاکتورهای کلیدی که باید پیش از ثبت شرکت در نظر گرفته شوند عبارتند از: وضعیت فعلی استارتاپ، طرح کسب‌وکار و بازاریابی، وضعیت مالی، انتخاب نوع شرکت، تعیین درصد سهام شرکا و موارد دیگر.

تفاوت عرضه اولیه سهام و عرضه عمومی مستقیم سهام

تفاوت عرضه اولیه سهام و عرضه عمومی مستقیم سهام

عرضه اولیه سهام (IPO) و عرضه عمومی مستقیم سهام (DPO) دو روشی هستند که شرکت‌ها می‌توانند از طریق آن‌ها به شرکت‌های عمومی تبدیل شوند. در IPO، شرکت سهام جدیدی را منتشر می‌کند و آن‌ها را به سرمایه‌گذاران عمومی می‌فروشد. در DPO، سهامداران موجود، مروجین و کارمندان شرکت می‌توانند سهام خود را مستقیماً به عموم بفروشند.

هلدینگ سرمایه گذاری برسام تِک در سال 1399 با هدف سرمایه گذاری در طرح های فناورانه و شرکت های خلاق که در زمینه فناوری های NBIC فعالیت می کنند و در این مسیر نیازمند تامین سرمایه و مدیرت کسب و کار هستند، تاسیس شد. برسام اعتقاد دارد در آینده ای نه چندان دور، مجموعه های موفقی ازبطن همکاری‎های مشترک با فناوران و شرکت‌های دانش بنیان متولد خواهد شد که در عرصه داخلی و بین المللی می‌توانند سهم بسزایی در گسترش اقتصاد دانش بنیان داشته باشند.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...